Monday, April 30, 2012

hot day.

       hot day. U was również piękna, słoneczna pogoda od kilku dni? :) Ja postanowiłam to wykorzystać, dlatego nie miałam kiedy do Was napisać, ale postaram się to zmienić. Zrobiłam za to kilka zdjęć, które mam zamiar Wam pokazać przy najbliższej okazji. Was również zachęcam do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, to naprawdę zdrowe :) chociaż nie zawsze da się wytrzymać w pełnym słońcu. Jakiś czas temu miałam okazję zrobić kolczyki z koralików z tej notki klik - efekt już niedługo na blogu :)
       hot day. You have also beautiful, sunny weather for several days? :) I decided to use it, so I didn't have when I write to you, but I'll try to change it. I made a few photos and I'm going to show you at the earliest opportunity. Also invite you to spend free time outdoors, it's really healthy :) although not always possible to stand full sun. Some time ago I had the opportunity to make earrings with beads of this post click - the effect on the blog soon :)
       Dzisiaj pokażę Wam tylko moje małe zakupy w Sephorze, ale już w kolejnej notce postaram się dodać coś ciekawszego :) Obiecuję!

       Today I'll show you just my little shopping at Sephora, but in the next post will try to add something interesting :) I promise!
Peeling - SEPHORA
Gąbki / Sponges - SEPHORA
Pędzelki do makijażu / Brushes - SEPHORA


Miłego wieczoru! / Have a nice evening!

3 comments:

 1. Do love it, dear! Yeah, another hot, sunny day.
  What is best to do in that weather? Let me guess...
  Iced tea with orange and mango! Sure, why not?
  Good ones, mean pics. And hope the scrub will be good!
  And of course - waiting for your final results with jewellery!
  xoxo

  ReplyDelete
 2. Jak ja lubie takie drobiazgi! : )

  ReplyDelete
 3. mi moja znajoma polecała ten peeling i zastanawiam się czy go nie kupić.. :)

  zapraszam na nowy post www.rubber-balloon.blogspot.com

  ReplyDelete

Thanks for all comments!
If you leave your blog address I'll check it!